Ботев загуби с 0:2 от Лудогорец в битката при дублиращите отбори

...

Лудогорец засили дубъла на Ботев Пловдив към Трета лига

Ботев загуби с 0:2 от Лудогорец в борбата при дублиращите тимове във Втора лига. Срещата от 30-ия кръг на Втора лига се игра на " Футболен комплекс Ботев 1912 ".

И двата отбора бяха формирани напълно от български футболисти. Опитът на разградчани изигра своята роля и гостите се поздравиха с триумфа.

Двата тима направиха доста равносилен мач, в който на терена мъчно се виждаше разликата в класирането. Срещата бе лишена от чисти голови положения, а в средата на първата част и пороен дъжд усложни протичащото се в Пловдив.

Гостите осъществиха двата гола след почивката. В 67-ата минута " зелените " откриха резултата, откакто удар от далечна отдалеченост затрудни Стефан Смъркалев и топката мина сред краката на родения през 2007 година вратар.

В 76-ата минута, след офанзива отляво, Смъркалев отрази първия удар към вратата си, само че при добавката разградчани удвоиха задатъка си. В заключителните секунди удар на Мирослав Георгиев с глава мина на сантиметри от гредата.

С днешното проваляне възможностите за оцеляване на втория тим на " канарчетата " наподобяват по-скоро теоритични. В идващия кръг " жълто-черните " гостуват в Добрич, а в оставащите кръгове до края се изправят против водещите тимове в таблицата - Крумовград, Етър и Монтана.